(Intrekken Alarm Brw) OMS brandmelding Koninklijke Visio Mr. Harm Smeengestraat Ruinen De Wolden
P2000-meldingen in gemeente De Wolden
De Wolden ligt in het zuidwesten van Drenthe en bestaat uit zeventien kernen, waaronder Zuidwolde, de Wijk, Ruinen en Ruinerwold. Het is een uitgestrekte plattelandsgemeente waar de brandweer op meerdere vrijwillige posten draait.
De Wolden valt binnen Drenthe onder de Veiligheidsregio Drenthe. De alarmering van brandweer en ambulance loopt via de meldkamer Noord-Nederland in Drachten, die samen met Groningen en Friesland wordt bemand. De brandweer in Drenthe is grotendeels vrijwillig; alleen Assen en Emmen hebben een beroepsbrandweer.
Cijfers voor De Wolden
Tel alle meldingen van deze gemeente op per maand, juli 2026 tot en met november 2026. Alleen alarmeringen met een plaats, straat, brandklasse of GRIP tellen mee — een kale capcode-ping niet, net als op de cijferspagina.
| Maand | Meldingen | Brandweer | Rang in Drenthe | Brandweer per 1.000 inh. |
|---|---|---|---|---|
| juli 2026 | 35 | 28 | 7 van 12 | 1,1 |
| augustus 2026 | 19 | 12 | 12 van 12 | 0,5 |
| september 2026 | 17 | 12 | 10 van 12 | 0,5 |
| oktober 2026 | 20 | 12 | 10 van 12 | 0,5 |
| november 2026loopt nog | 6 | 5 | 1 van 12 | 0,2 |
Brandweeralarmeringen per 1.000 inwoners, laatste 30 dagen
Per inwoner, want absolute aantallen meten vooral hoeveel mensen er in een gemeente wonen. Alleen de brandweer: ambulance- en politiealarmeringen zijn op P2000 grotendeels onzichtbaar.
| Gebied | Alarmeringen | Per 1.000 inh. |
|---|---|---|
| De Wolden | 17 | 0,7 |
| Gemiddeld per Drentse gemeente | – | 0,7 |
| Drenthe, alle gemeenten samen | 358 | 0,7 |
Meest voorkomende incidenttypen, laatste 90 dagen
Zo classificeert de meldkamer de alarmeringen van de laatste 90 dagen — dus niet het hele archief; daar staat hieronder een tweede lijst over de hele periode sinds juli 2026.
Bronnen en methode
P2000 is het openbare alarmeringsnetwerk van de hulpdiensten. Wat hier staat is een melding van de meldkamer, geen verslag van de inzet. De brandweer alarmeert vrijwel volledig via P2000; ambulance en politie doen dat grotendeels via versleutelde kanalen, dus hun aantallen zeggen niets over het werkelijke aantal ritten en patrouilles. Daarom is de brandweer het enige cijfer dat we per inwoner delen.
Inwonertallen: CBS StatLine, tabel 03759ned, peildatum 1 januari 2026. Deze aantallen veranderen niet met de alarmeringen; door per 1.000 inwoners te rekenen wordt zichtbaar wat verschil in bevolkingsgrootte met het aantal alarmeringen doet. CBS-tabel 03759ned bij StatLine. Lees meer over onze bronnen en methode.
Een alarmering is één regel uit het netwerk. Eén incident kan meerdere alarmeringen opleveren — een opschaling, een tweede eenheid, een nacontrole. In de lijst en in de maandtotalen telt elke alarmering; waar het om incidenten gaat staat dat er bij, en dan telt er één.
Deze cijfers lopen mee met het archief; de laatste alarmering in deze gemeente is van 2 november 2026, 12:49. Bron CBS: tabel 03759ned, 1 januari 2026.
Over de jaren (CBS)
Onze eigen P2000-data loopt pas sinds juli 2026, dus daar zit geen trend in. Wel die van het CBS: officiële jaarcijfers per gemeente, met Drenthe en Nederland als ijkpunt. Alle cijfers per 1.000 inwoners, zodat de lijnen vergelijkbaar zijn. Bepaald op 2026-10-03.
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
Totaal geregistreerde misdrijven per jaar per gemeente, met daarnaast het CBS-cijfer per 1.000 inwoners. Bron: CBS tabel 83648NED. Bron: CBS-tabel 83648NED, bijgewerkt 2026-03-02.
›Cijfers per jaar, 2010–2025
| Jaar | De Wolden | Drenthe | Nederland |
|---|---|---|---|
| 2010 | 24,0 | 53,1 | 72,4 |
| 2011 | 26,7 | 53,1 | 72,4 |
| 2012 | 26,0 | 51,3 | 69,0 |
| 2013 | 24,5 | 47,2 | 65,9 |
| 2014 | 21,8 | 43,9 | 60,9 |
| 2015 | 22,9 | 41,1 | 57,9 |
| 2016 | 23,7 | 38,2 | 54,8 |
| 2017 | 18,9 | 33,5 | 48,8 |
| 2018 | 19,1 | 31,9 | 45,8 |
| 2019 | 20,0 | 35,0 | 47,6 |
| 2020 | 21,7 | 36,3 | 46,7 |
| 2021 | 20,3 | 34,0 | 43,4 |
| 2022 | 19,4 | 35,2 | 46,1 |
| 2023 | 19,6 | 33,8 | 45,8 |
| 2024 | 20,7 | 31,4 | 45,5 |
| 2025 | 18,1 | 30,1 | 45,2 |
CBS-tabel 83648NED (Geregistreerde criminaliteit), 16 jaar, bijgewerkt 2026-03-02. Bekijk de tabel bij StatLine · onze bronnen en methode
Brandweeruitrukken per 1.000 inwoners
Aantal alarmeringen, uitrukken en ter plaatse gekomen incidenten, per kwartaal opgeteld tot een jaar. CBS publiceert deze reeks niet per gemeente; daarom staan hier alleen Drenthe, de veiligheidsregio's en Nederland. Bron: CBS tabel 83122NED. Bron: CBS-tabel 83122NED, bijgewerkt 2020-03-23.
CBS publiceert brandweeruitrukken niet per gemeente, dus deze lijn blijft leeg.
›Cijfers per jaar, 2013–2019
| Jaar | De Wolden | Drenthe | Nederland |
|---|---|---|---|
| 2013 | – | 4,50 | 5,20 |
| 2014 | – | 3,90 | 4,90 |
| 2015 | – | 3,30 | 4,50 |
| 2016 | – | 3,10 | 4,30 |
| 2017 | – | 2,70 | 3,90 |
| 2018 | – | 3,50 | 4,00 |
| 2019 | – | 3,00 | 3,80 |
CBS-tabel 83122NED (Branden en hulpverleningen), 7 jaar, bijgewerkt 2020-03-23. Bekijk de tabel bij StatLine · onze bronnen en methode
CBS publiceert cijfers met een vertraging en herziet ze; peildata staan per reeks. Wij delen deze cijfers met bronvermelding, zoals in onze bronnen en methode.
Plaatsen in de gemeente De Wolden
Andere gemeenten in Drenthe
Volg 112 in De Wolden via Telegram
Elke melding uit Drenthe binnen een paar minuten op je telefoon — gratis en zonder account. Het kanaal dekt heel Drenthe, dus je krijgt naast De Wolden ook de rest van de provincie. Geen account nodig op deze site en geen app-installatie: je opent gewoon het kanaal en drukt op volgen.
Deze meldingen op je eigen website?
Zet de meldingen uit De Wolden gratis in een lijstje op je dorpswebsite, verenigingspagina of app — met één regel code, en het ververst zichzelf.
Gratis 112-widget voor De Wolden →